Официальный сайт Одесской региональной организации Национального союза журналистов Украины

ЗВЕРНЕННЯ

пленуму Національної спілки журналістів України до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, народних депутатів України

Пленум Національної спілки журналістів України звертає Вашу увагу на тривожну ситуацію, що склалася в державних і комунальних засобах масової інформації України у зв’язку з ухваленням Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення». У цьому документі не згадується Закон «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», але Мінсоцполітики України та Пенсійний фонд України застосовують ці зміни і до журналістів, які за методикою нарахування заробітних плат і пенсій прирівняні до державних службовців.

В Україні понад 500 газет комунальної форми власності, які за сумарним тиражем охоплюють майже 30 відсотків ринку місцевої та регіональної преси. Творили і творять цей надзвичайно важливий інформаційний державницький україномовний ресурс подвижники журналістики. Попри невеликий заробіток, вони стабільно сплачували більший відсоток відрахувань з заробітної плати, ніж у інших ЗМІ. Система соціального захисту журналістів законодавчо закріплена ще в 1997 році і її руйнування створює серйозні труднощі для діяльності державних і комунальних ЗМІ.

Нині більше половини творчих працівників редакцій міських, районних і міськрайонних газет постали перед вибором: або продовжувати роботу і, отже, відмовитися від зароблених багатолітніми трудами пенсій, причім не дуже високих, або звільнятися. Перехід на пенсію одночасно значної кількості досвідчених і кваліфікованих журналістів місцевих ЗМІ відчутно позначиться на роботі редакцій, висвітленні життя регіонів.

Як заявляють керівники Пенсійного фонду, зміни у пенсійному забезпеченні торкнуться у масштабах України долі 659 000 пенсіонерів. Так от журналістів державних і комунальних ЗМІ з цієї кількості, за даними Держстату України, - лише 4148 чоловік. Враховуючи скромні обсяги пенсій для них, маємо всі підстави стверджувати, що йдеться про мізерну економію для державного бюджету 2015 року при застосуванні згаданих змін до пенсійного законодавства.

Пленум Правління НСЖУ заявляє про свою стурбованість і з приводу того, що журналісти-пенсіонери позбавлені права отримувати гонорари за публікації у періодиці чи за теле- і радіопередачі. Навіть одна зароблена таким шляхом гривня вважається роботою, наслідком чого стає зменшення отримуваної пенсії. Ми розглядаємо цю норму як дискримінаційну, як своєрідну заборону на професію, адже навіть на пенсії журналіст залишається журналістом. Це його фах,' покликання, справа життя.

Ми сподіваємось на те, що ви з увагою і розумінням поставитеся до порушених нами питань і сприятимете їхньому законодавчому врегулюванню в інтересах не тільки журналістики, а й загальноукраїнської справи. Тим паче, що журналістська сфера в умовах анексії Росією Криму та розпалювання війни в Донбасі потребує підтримки для належної інформаційної протидії агресору.

Сподіваємось, що народні депутати України врахують наші аргументи і внесуть відповідні законодавчі зміни на зразок того, як були внесені зміни до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» для збереження науково-педагогічного кадрового потенціалу країни. У даному разі йдеться про збереження кадрового журналістського потенціалу та про захист українського інформаційного простору.

Ухвалено 28 квітня 2015 року на пленумі правління Національної спілки журналістів України


Главная >>> Вверх >>>

на шаг назад

Редактор, full web-service — Главный редактор © Авторские права защищены